دات نت نیوک

واژهی پادکست ترکیب شده از واژه‌های iPod (آی‌پاد) و broadcasting (پخش) پدید آمده است. که در لغتنامه اکسفورد «برنامه‌ای رادیویی یا مشابه که دیجیتالی ضبط شده و جهت بارگیری برای دستگاه‌های شخصی پخش صدا در اینترنت گذاشته می‌شود.» ترجمه گردیده است.

پادکست راهی آسان برای دستیابی به برنامه‌های دیجیتالی موجود در اینترنت و پخش آنها در زمان و مکان دلخواه است. پادکست در همه دستگاه‌های پخش موسیقی دیجیتال قابل شنیدن است و از آن تحت نام‌های «بلاگ کَست» و «آدیو بِلاگ» نیز یاد می‌شود.

بصورت میانگین برای عموم افراد جامعه گوش دادن 10 برابر زمان کمتری نسبت به خواندن یک مقاله یا کتاب از مخاطب خودش می گیرد و حتی زمان های هدر رفته افراد را می تواند به بهترین نحو برای انتقال اطلاعات استفاده کند . در حال حاضر هم همه تلفن های همراه هوشمند قابلیت نصب اپلیکیشن های پادکستی یا پخش فایل های پادکست را دارند.

شرکت اسپیدان منادی فن ودانش با بهره گیری از این تکنولوژی اقدام به تولید محتوای صوتی از کتب و مقالات تخصصی پیرامون موضوعات فنی و مهندسی نموده است. در این راستا با در نظر گرفتن محتوای قابل ارائه در متون فارسی این پادکست ها به صورت صوت این محتوا را در اختیار افرادی که دسترسی به اینترنت و فایل مکتوب برای آنها مقدرو نیست. شما می توانید با توجه به نیاز خود به کتاب و یا مباحث خاص جهت تبدیل به فایل صوتی درخواست نمایید.

پادکست