دات نت نیوک
طراحی و پیاده سازی سیستم تهویه مطبوع

آلودگی های مربوط به هوای محیط کار شما می تواند سبب آسیب به سلامتی کارکنان ( بستگی به میزان تماس آنها با هوای آلوده) می شود . کیفیت پایین هوای محیط کار می تواند بر روی محصول نهایی واحد های صنعتی نیز تاثیر گذار باشد. بهره وری در واحد هایی که از کیفیت بد هوا رنج می برند به شدت کاهش می یابد. تاثیرات مستقیم روی کارکنان شامل کاهش سطوح تمرکز، نرخ خطاهای بالاتر و افزایش غیبت های ناشی از بیماری ها می شود.تاثیرات مستقیم شامل کاهش بهره وری، ایجاد مشکل در استخدام کارکنان جدید و نگهداری کارکنان فعلی و هزینه های آموزش و استخدام مجدد می شود.

سیستم های تهویه صنعتی شامل قطعات و لوازم بسیار متنوعی هستند که به تخصص و تجربه زیادی برای طراحی و ساخت نیاز دارند این قطعات شامل هودها، داکت ها، فن، تصفیه کننده ها و استک یا داکت خروجی می باشد که هر کدام تاثیر مستقیمی را بر کارایی و خروجی سیستم تهویه دارند که بر اساس نیاز کارفرما و استاندارد های موجود در این زمینه این وسایل باید انتخاب و طراحی شوند. همچنین انتخاب آلیاژ های مناسب برای ساخت این وسایل تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر سیستم تهویه شما خواهد داشت.

یکی دیگر از عوامل موثر در حذف آلودگی، شناخت دقیق این آلودگی ها و نحوه فیلتر نمودن آنها از هوای محیط کار می باشد که نیاز به تخصصی بالا دارد. به همین دلیل کارگروه تخصصی فنی و مهندسی شرکت اسپیدان دست به طراحی انواع سیستم های تهویه صنعتی برای کنترل کامل آلودگی های هواگذر صنعتی شده است. این مهم در طراحی سبب افزایش سرعت و کنترل کیفیت در تمام مراحل ساخت و نصب سیستم تهویه صنعتی می باشد.پیاده سازی پروژه های تهویه صنعتی از ایده تا اجرا توسط شرکت مهنسی مشاور اسپیدان صورت می گیرد. همچنین همکاری تیم مهنسی صنایع و کنترل پروژه شرکت اسپیدان در کنار تیم فنی و مهندسی موجب شده است که این سیستم های تهویه با بالاترین کارایی و کمترین هزینه در سطح بالایی بهینه سازی شده و با یک برنامه زمانبندی دقیق اجرایی گردند.